Питання (відповіді)
Згідно з Умовами прийому 2025 року, під час вступу до закладів вищої освіти будуть дійсними лише сертифікати НМТ 2022-2025 років.
Згідно з Умовами прийому 2025 року, під час вступу до закладів вищої освіти будуть дійсними сертифікати ЄВІ 2023-2025 років, а ЄФВВ лише 2025 року.
Згідно з Умовами прийому 2025 року, для вступу на навчання для здобуття вищої освіти за спеціальністю "Право" можливо:
* для здобуття ступеня магістра лише з дипломом бакалавра за спеціальністю "Право" або "Міжнародне право"
* для здобуття ступеня доктора філософії на основі НРК7 лише за спеціальністю "Право" або "Міжнародне право"
Курсанти навчаються за державним замовленням Міністерства внутрішніх справ України. З першого дня навчання курсанти перебувають на службі в Національній поліції України та є рядовими поліції.
Майбутнім курсантам для вступу на навчання необхідно сформувати особову справу (в НПУ), пройти військово-лікарську комісію (в медичних закладах МВС) та скласти іспит з оцінки рівня фізичної підготовленості (в академії).
Курсанти протягом навчання знаходяться на повному державному забезпеченні:
- – безкоштовне проживання в гуртожитку казарменного типу
- – триразове харчування
- – забезпечення форменим одягом та взуттям згідно сезону
Випускники 100 % працевлаштовуються у підрозділах МВС або Національної поліції після закінчення академії, а також отримують спеціальне звання лейтенанта поліції.
Студенти в НАВС навчаються за кошти фізичних та/або юридичних осіб.
Студенти не перебувають на службі в Національній поліції України та після закінчення навчання не отримують спеціальне звання.
Студентам на платній основі може надаватися місце в гуртожитку.
Курсанти та ліцеїсти проживають в гуртожитку казарменного типу на безоплатній основі.
Актуальна інформація на сторінці Гуртожитки
Поліцейські, які вступають на навчання для здобуття ступеня вищої освіти магістра за державним замовленням, беруть участь у конкурсному відборі на навчання за результатами вступних іспитів в академії.
Військовослужбовці, поліцейські, рятувальники, особи рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України під час вступу на навчання для здобуття ступеня магістра на основі НРК6 та НРК7 (крім спеціальності D8 «Право») можуть за їх вибором або подати результати ЄВІ та ЄФВВ, або скласти відповідні співбесіду та фаховий іспит в академії.
Під час прийому на навчання для здобуття вищої освіти ступеня магістра за кошти фізичних та/або юридичних осіб, вступники на основі НРК7 (крім спеціальності D8 «Право») можуть за їх вибором або подати результати ЄВІ та ЄФВВ, або скласти відповідні співбесіду та фаховий іспит в академії.
Особи, вказані в розділі VIII Правил прийому на навчання для здобуття вищої освіти в Національній академії внутрішніх справ у 2025 році.
Основна відмінність між курсантами і судовими експертами як здобувачів вищої освіти полягає у особливостях їхнього навчання, статусі та покладених обов’язків.
Курсанти навчаються за державним замовленням Міністерства внутрішніх справ України. З першого дня навчання курсанти перебувають на службі в Національній поліції України та є рядовими поліції.
Підготовка судових експертів відбувається за державним замовленням Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Міністерства внутрішніх справ України. Судові експерти не перебувають на службі в Національній поліції України та після закінчення навчання не отримують спеціальне звання.
Майбутнім судовим експертам для вступу на навчання необхідно сформувати навчальну справу (в територіальних НДЕКЦ), пройти лікарську комісію (в будь-яких медичних закладах) та скласти іспит з оцінки рівня фізичної підготовленості (в академії).
Судовим експертам на платній основі може надаватися місце в гуртожитку.
Випускники 100 % працевлаштовуються у територіальних підрозділах НДЕКЦ МВС України після закінчення академії.